1. GYMNASTICKÉ KOLO CZ

INFORMACE

Rhönrad neboli gymnastické kolo se skládá ze dvou stejně velkých kruhů (kol), spojených šesti příčkami. Průměr kol se liší v závislosti na výšce postavy. V jiných zemích je tato sportovní disciplína, např. v Německu má rozsáhlou členskou základnu s dlouholetou tradicí.

Snahou sdružení ?1. gymnastické kolo CZ? je podporovat, rozvíjet a propagovat gymnastické kolo jako sportovní odvětví s důrazem na jeho použití v umělecké tvorbě. Realizovat nekomerční aktivity spojené s gymnastickými koly rozšířené o tvorbu vlastních projektů a vzdělávací činnost.

Sdružení je otevřené všem jak z oblasti umění, tak z oblasti sportu, kteří mají o tuto sportovní disciplínu zájem. Aktivními členkami sdružení jsou ? Blanka Borůvková ? předsedkyně a koordinátorka činnosti spolku. Stálými členkami, které se této disciplíně aktivně věnují jsou Olga Brožová a Gabriela Berková.  Ty se také účastní tréninků v německém klubu v Ansbachu pod vedením zkušeného trenéra Roberta Stempfla (mistr Evropy ve spirále v GK).

V tuto chvíli pracuje 1.GKCZ na jednotlivých krocích potřebných k registraci do Mezinárodní asociace gymnastických kol (IRV), která má velký zájem o rozvoj tohoto sportu v Čechách.
Dalšími členkami sdružení jsou Magdalena Rellichová a Lenká Jánová.

IMAGE: