1. Gymnastické kolo CZ

IMAGE: Rhönrad (Rhoenrad), German Wheel, Gym Wheel - Wheel Gymnastics česky GYMNASTICKÉ KOLO se skládá ze dvou stejně velkých kruhů (kol), spojených šesti příčkami. Průměr kol se liší v závislosti na výšce postavy. Především v Německu, kde tento sport vznikl, je to velice rozšířená sportovní disciplína s dlouholetou tradicí a s širokou členskou základnou. 

Snahou sdružení ?1. gymnastické kolo CZ? je podporovat, rozvíjet a propagovat gymnastické kolo v Čechách jako sportovní odvětví s důrazem na jeho použití v umělecké tvorbě. 

IMAGE: Sdružení je otevřené všem z oblasti umění, tak z oblasti sportu, kteří mají o tuto sportovní disciplínu zájem. Aktivními členkami sdružení jsou ? Blanka Borůvková ? předsedkyně a koordinátorka činnosti klubu. Stálými členkami, které tuto disciplínu provozují, jsou Olga Brožová, Gabriela Berková a Lenka Jánovová. Ty se také účastní tréninků pod vedením zkušeného trenéra Roberta Stempfla (německý mistr Evropy ve spirále v GK). 

Rádi bychom přispěli k rozvoji tohoto sportu v Čechách a tak se snažíme vybudovat zde členskou základnu, účastnit se závodů u zahraničních pořadatelů a stát se platným členem Mezinárodní asociace gymnastických kol (IRV), která má o rozvoj gymnastických kol